Pokazy ginących zawodów w Poznaniu

wrz 6, 2023 | wydarzenia

2 września br. w ramach Dożynek Miejskich prowadziliśmy pokazy ginących zawodów w Poznaniu. Prezentowanie tradycyjnych rzemiosł są okazją do wspaniałych spotkań z ludźmi, opowiedzenia jednym jak to kiedyś samemu wytwarzało się przedmioty codziennego użytku i słuchanie od innych historii dziadka czy mamy, którzy zajmowali się rękodziełem. Tym razem Zbyszek pokazywał wyplatanie koszy z wikliny, Gosia natomiast filcowanie wełny.

Często prowadzimy pokazy ginących zawodów i za każdym razem dają nam one wiele radości. Miło jest zobaczyć, że ludzie żywo interesują się naszym fachem, chętnie sami próbują swoich sił, fotografują nas by pokazać innym członkom rodziny jak to kiedyś się tworzyło.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem przez nas pokazów w Waszej gminie, podczas prowadzonych przez Was imprez plenerowych, to zapraszamy do kontaktu.

Pokaz plecenia koszy z wikliny podczas Dożynek Miejskich w Poznaniu

Pokaz plecenia koszy z wikliny podczas Dożynek Miejskich w Poznaniu

 

 

Zobacz więcej wpisów:

Warsztaty mozaiki szklanej 9 czerwca, Poznań

Warsztaty mozaiki szklanej 9 czerwca, Poznań

Fascynują Cię światło i kolory? Marzysz o stworzeniu własnej mandali? Potrzebujesz oderwać się myślami od codzienności i obowiązków?Zapraszamy na warsztaty tworzenia mandali mozaikowej  Więcej informacji o warsztatach znajdziecie Państwo po filmem [video width="720"...